BARVY V HLAVNÍ ROLIPokud už se rozhodnete zainvestovat do rodinného focení s fotografem, určitě je fajn se zamyslet nad tím, co si na focení obléci.  Ač se to nemusí zdát, správný výběr oblečení má na výsledné fotografie velký vliv


Ale nebojte se, výběr outfitu na focení nemusí být žádná raketová věda. Jde totiž hlavně o barvy. Vybírejte oblečení v teplých, přírodních a zemitých tónech. Já sice fotím v Praze, ale nejčastěji fotím v přírodě - v lese, na louce - a tyto neutrální odstíny budou k okolnímu prostředí skvěle ladit. Zářivě neonové barvy by v přírodě působily jako pěst na oko a také by upozadily všechny milé emoce, které se společně na fotkách snažíme zachytit.


Určitě se vyhněte nápisům a příliš výrazným vzorům. Kostkované košile, pruhovaná trička či šaty s velkými květy bohužel neudělají při focení dobrou službu. Místo toho zvažte jednoduché a čisté vzory nebo nejlépe jednobarevné kousky oblečení. Pokud by Vám obyčejné béžové tričko v šatníku pochybělo, určitě je lepší si dojít jeho levnou variantu zakoupit, než si vzít tričko s logem. Vzory mohou vyjít brzy z módy a také odvádí zbytečně moc pozornosti od Vás samotných. Nezapomeňte, že v jednoduchosti je krása.


častá chyba


Pokud se jdete fotit s celou rodinou, neoblékejte si totožné barvy. To naopak nedělá dobrotu, protože pak na fotkách vzájemně splýváte a celkový dojem je až nepřirozený. Pokud je vás více, vyberte barvy, které spolu ladí a vytváří harmonický celek. Zkuste si na internetu vyhledat barevné paletky, které Vám ukáží, které přírodní barvy k sobě ladí.

JAKÉ DRUHY OBLEČENÍ KONKRÉTNĚCo na fotkách vždy vypadá skvěle, jsou rozevláté šaty či sukně na ženách a plátěné kalhoty a jednoduchá trička či košile na mužích. Pro těhotenské fotografie je fajn zase vybrat šaty, ve kterých půjde bříško dobře vidět.


Na podzim se můžete zabalit do teplého svetru nebo šály. Pokud už je hodně zima, zvolte raději více vrstev a teplé prádlo než teplé bundy či dokonce péřovky. Sportovní oblečení také, prosím, nechte doma a týká se to také vašich ultra sportovních či dokonce běžeckýh bot :) Sice na focení v přírodě podpatky nejsou dobrou volbou, ale určitě z vašich bot vyberte ty lepší v neutrálních barvách, případně hezčí plátěnky nebo jednobarevné tenisky. U mužů to mohou být společenské boty, kožené boty nebo farmářky, pokud se hodí k celkovému outfitu.

ACH TY HODINKY A TELEFONYUrčitě nezapomeňte z kapes vytáhnout telefony a také z rukou sundat chytré hodinky, či gumičky. Žádná z těchto věcí nevypadá na fotkách hezky. Občas vám to před focením zapomenu připomenout a pak se doma při úpravě fotek chytám za hlavu :)


A nejdůležitější rada na závěr - zvolte pohodlné oblečení, ve kterém vám bude dobře. Při focení je důležité cítit se pohodlně a hlavně přirozeně. Neberte si zbytečně odhalující nebo těsné oblečení, ve kterém se necítíte sami sebou a které obyčejně nikdy nenosíte. Zvolte oblečení, ve kterém se cítíte hezky a které vám umožní se snadno pohybovat. Jak víte, pohyb je základ všech mých fotek :) 


Velmi ráda Vám s výběrem outfitu na focení pomohu, neváhejte mi napsat, poslat fotky. Společně to vymyslíme.  A hlavně si nezapomeňte své focení pořádně užít. Těším se na Vás <3